aventus nasıl alınır

Aventus Coin (AVT) Nedir ? Aventus Nasıl Alınır ? Aventus Nereden Alınır ?

Kripto para çılgınlığı son hızında sürerken firmalar, topluluklar, yazılımcılar oluşumlar piyasaya ve marketlere yeni yeni coinler sürülüyor. Aventus coin de bunlardan biri. Henüz birkaç aylık olmasına rağmen en büyük borsalardan olan Bitfinex’de kendisine yer bulan ve son günlerin yükselen yıldızlarından olan Aventus, henüz ilk 100’de kendine yer bulamasa da kısa bir süre içerisinde ilk 100’e gireceğinizn sinyallarini veriyor. Siz de Aventus coine yatırım yapmak istiyor olabilir ancak nasıl yapacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Hep beraber Aventus Coin Nedir  ve Aventus Nasıl Alınır bakalım.

 

Aventus Coin Nedir ?

Aventus Coin kendini adil, güvenli ve şeffaf ve bilet sektörü için devrimci ve küresel bir standart olarak tanımlıyor. Açık kaynak protokolü, blockchain teknolojilerini kullanarak olay biletleri için çözümler ve hizmetler sunuyor. Şirket bilet sektöründe Blockchain ve Ai ( yapay zeka ) kullanarak lider olmak , etkinlik biletleri dağıtımında StubHub ve Ticketmaster gibi şirketlerle rekabet etmek istiyor.

İlginizi Çekebilir  Eidoo Coin (EDO) Nedir ? Eidoo Nasıl Alınır ? Eidoo Nereden Alınır ?

Aventus , alanında uzman tam teşekküllü mühendisler olan  Alan Vey ve Annika Monari tarafından kuruldu . Alan Vey, Londra’daki Imperial College’dan bilgisayar bilimleri bölümünden mezun. Tez çalışması, film haklarının dağılımını esas alan blockchain zincirini ele alıyordu. Annika Monari, İmparatorluk Koleji’nde okudu. Fizik bölümünden mezun olduktan sonra yapay zeka üzerine parçacık fiziği üzerine tezini yazdı. İkisi de, şirkette CTO olarak çalışan Andy Grant tarafından destekleniyor.

 

Aventus Nereden Alınır ?

Aventus coin şuan için Bitfinex , Mercatox , OKex , Etherdelta ve Hitbtc üzerinde yer alıyor. Ancak pazar payının %90 gibi bir bölümü Bitfinex üzerinden işlem görüyor.

Ben de işlem kolaylığı ve verify zorunluluğu olmamasından dolayı ( günlük 2 BTC işleme kadar ) Bitfinex’i tercih ediyorum ve Bitfinex üzerinden Aventus nasıl alınır anlatacağım.

 

Aventus Nasıl Alınır ?

Her zaman olduğu gibi işlem hızı ve düşük ücretler nedeniyle önce Litecoin alıp sonra Bitfinex’e atacağız. Litecoin nasıl alınır yazımızı okumanız gerekmektedir. Önce Litecoin alıp sonra Bitfinex’e atıp sonrasında Litecoin – BTC – Aventus dönüşümü yapmamız gerekiyor.

İlginizi Çekebilir  Neo Coin nedir ? Neo Altcoin Nereden Alınır ? Neo Coin Nasıl Alınır ?

Bitfinex  ve Koineks hesabınız olduğunu varsayarak anlatıyorum.

Öncelikle Bitfinex’de sağ üst menüden Deposit’e basıyoruz gelen sayfadan Litecoin’i seçiyoruz. Açılan bölümde Exchange Wallet , Margin Wallet ve Funding Wallet olacak. Buradan Exchange Wallet’a gelip Click to Generate Addres butonuna tıklayarak kendimize Bitfinex üzerinde bir Litecoin cüzdanı oluşturuyoruz.

Litecoin cüzdanı oluşturduktan sonra kodu kopyalayıp Koineks’e dönüyoruz. Koineks hesabımıza giriş yaptıktan sonra cüzdan sayfasına geçiyoruz. Cüzdan sayfasına geçtikten sonra alttaki coin sekmelerinden Litecoin’i seçiyoruz. Sağ tarafda Litecoin çek bölümü var. Oraya kopyaladığımız cüzdan kodumuzu yapıştırıp, Litecoin miktarını girip Transfer Et butonuna basıyoruz ve işlem başlıyor. Koineks çekim ücreti olarak 0.01 LTC ücret alıyor ki bu da şuan an itibarı ile 11.8 liraya denk geliyor, gayet normal. Bitfinex tarafında ise deposit ücreti 0.001 LTC yani şuan 1.18 TL  bedavadan biraz ucuz.

İlginizi Çekebilir  Litecoin Nasıl Alınır ?

Transfer ettiğiniz tutara göre Bitfinex tarafında onayları alması biraz sürebiliyor. 2 Litecoin transferim 45 dakika kadar sürmüştü. Bitcoinle karşılaştırdığımız zaman çok kısa bir süre tabiiki.

Bitfinex’e Litecoinlerimiz geldikten sonra önce buradan Litecoinlerimizi Bitcoine çeviriyoruz.

Sonra buradan da Bitcoinlerimiz ile Aventus satın alıyoruz :

aventus-bitfinex

İşlemler bu kadar. Aventus nasıl alınır öğrenmiş olduk. Bitfinex üzerinden nasıl işlem yapılır bir sonraki yazılarımda yayınlayacağım için şuan bu son adımları hızlı geçtim. Sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz.

M.Fevzi Çelik

M.Fevzi Çelik

Seo geek by day, blutbad by night.

Bir yorum yap


Hakkında

Dijital Pazarlama Trendleri, Yeni Teknolojilerle ilgili haberler ve birtakım bullshit.

520+ Abone Arasına Katıl !