Hesaplı Özel Ders Almak İçin Tavsiyeler

Özel ders almak için birçok ders öğrenme tekniğini gerinizde bırakırsınız. Kursların, ders okullarının, etüt merkezlerinin, kulüplerin size faydası olmayacağına inanırsınız. Özel ders en garanti öğrenme yollarından biri olarak düşünürsünüz. Peki, ücreti hakkında ne düşüyorsunuz? Sizin için özel derslere verilen ücretler oldukça uygun mu yoksa korkulacak kadar çok mu? Hem hesaplı hem de profesyonel bir özel ders adresi öğrenmek ister misiniz? Preply.com, özel ders denildiğinde akla gelen en ideal adrestir. Donanımlı ve oldukça kapsamlı bir site olduğu için bu adreste istediğiniz başarıyı elde etmeniz kaçınılmazdır. Üstelik korkunç denilebilecek bir ücret söz konusu dahi değildir.

 

İnternet İlanlarından Özel Öğretmen Bulunabilir

İnternet ilanları, özel ders almak için öğretmen bulmanızı kolaylaştıracaktır. Özellikle öğretmenlerin yalnızca ilanlarını verdikleri, öğrenci aradıkları adresler özel ders bulmak için ideal olacaktır. Kişisel profiller üzerinden öğretmenleri tanıyabilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz. Bu şekilde öğretmen bulmak, maddi açıdan külfetin azalmasını sağlayacaktır çünkü öğrenci bulabilmek için ilan veren öğretmenler ücreti bir hayli düşük tutmaktadır.

İlanlar üzerinden özel öğretmen bulmanın tek dezavantajı bilmediğiniz, tanımadığınız bir öğretmenden birebir ders almak zorunda kalmanızdır. Kendinizi yabancı ve tedirgin hissetmeniz mümkün olabilir. Evinize gelmesi, öğretmenin evine gitmeniz başlangıç aşamasında zorlanmanıza neden olabilir.

Şehir İlanlarından Özel Öğretmen Bulunabilir

Özel öğretmenden ders almak isterken aynı zamanda maddi külfetinin az olmasını diliyorsanız genişçe bir araştırma yapmalısınız. Öğretmen bulabilmek için her yolu denemeli daha sonra en pahalı yolları düşünmelisiniz. Ücreti az olan özel öğretmenlerin pek çoğu şehir ilanı vermektedir.

Sokaklarda dükkân camlarına, direklere ve duvarlara yapıştırılan bu ilanlar, ücreti düşük olan özel derslerin ilanıdır. Tercih ederseniz bu ilanlara göz gezdirebilir, numarayı arayarak öğretmenle bireysel olarak tanışabilirsiniz. Tanıştıktan sonra kararınızı verir donanımlı ve yeterli olduğuna inanırsanız ders almaya başlarsınız. Ücreti çok talep eden bir öğretmene nazaran çok daha uygun olacaktır.

 

 

İlginizi Çekebilir  Buji Nedir ?

Arkadaş Aracılığıyla Özel Öğretmen Bulunabilir

Özel öğretmen ararken ücretinin az olmasına dikkat ediyorsanız aracı tercih etmelisiniz. Daha önce o öğretmenden ders almış bir arkadaşınız varsa hatır, gönül aracılığıyla kendinize indirim kazandırabilirsiniz. Tercih edilen öğretmenler her şehirde birkaç tanedir. Dolayısıyla hemen her öğrencinin ilk başvurduğu öğretmenler de onlardır. Arkadaşlarınız arasından daha önce öğretmeninizden ders almış olan varsa aradaki hukuka binaen yardımcı olmasını isteyebilirsiniz. Arkadaşınız referans olarak öğretmeni tavsiye eder, size de indirim fırsatı kazandırmış olur. Bu şekilde her iki taraf da kazançlı çıkar.

Öğretmenin Sizi Bulmasını Sağlayabilirsiniz

Hangi alandan özel ders almak isterseniz isteyin, özel öğretmen ücretlerinin yüksek olduğu bir gerçektir. Durum böyle olunca sizin yapmanız gereken öğretmenleri bulmak değil, onların sizi bulmasını sağlamaktır. Dolayısıyla şartları konuşacak kişiyi de kendiniz olarak ilan edebilirsiniz. Ders vermeye ihtiyacı olan ancak fırsat bulamayan öğretmenler için sizin ilanınız büyük bir fırsattır.

Hem donanımlı bir öğretmenden özel ders alabilecek hem de ücreti oturup konuşabilecek duruma gelebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey herhangi bir alanda ilan vermektir. Dilerseniz ilanın kapsamına ödeyebileceğiniz ücreti de yazabilirsiniz. Bu sayede yalnızca o ücrete ders verecek öğretmenler sizi arayacaktır. Bir sürü öğretmenle pazarlığa oturmaktansa bu sistem çok daha sağlıklı karar vermenizi sağlayacaktır.

Online Özel Dersler Düşünülebilir

Özel öğretmen ararken bir yandan da ücreti için kaygılanıyorsanız alternatif yolları da gözden geçirmelisiniz. Atabileceğiniz en ideal adım online eğitim seçeneğini değerlendirmektir. Online özel ders alırken öğretmenlerinizi kendiniz seçebilir, dilediğiniz zaman ders almaya başlayabilirsiniz. Üstelik tercih ettiğiniz öğretmeni daha sonra memnun kalmazsanız değiştirebilirsiniz.

Online sistem üzerinden verilen özel dersler bilgisayar ortamında verilmektedir. Dolayısıyla tercih ettiğiniz ortam önemli değildir. İnternete bağlandığınız her an ders almaya hazırsınız demektir. Evinize gelen veyahut evine gittiğiniz herhangi bir öğretmen olmadığı için rahatça ders alabilirsiniz.

Online Özel Öğretmen Hangi Adreste Bulunur?

Online özel ders alabileceğiniz Preply.com keşfedebileceğiniz en ideal sitedir. Bunun temel nedeni sitenin çok donanımlı olmasıdır. Tercih edebileceğiniz 25 binden fazla öğretmen kapasitesine sahip olan sitede, istediğiniz her alanda özel ders alabilirsiniz. Üstelik aldığınız her dersin ücreti 2 dolardan başlayacaktır. Ücret konusunda ciddi manada tereddüt eden kişiler, ders almak için yalnızca 2 dolar ödeyecekler.

Adresten memnun kalmamanız durumunda rahatlıkla öğretmen değişikliği yapabilirsiniz. Sitede özel ders alan 70 binden fazla öğrenci bulunmaktadır. Kapsamlı bir araştırma yapmak isterseniz her biriyle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede rahatlıkla, içinize sinerek ders alabilirsiniz.

Özel Ders Veren Öğretmende Bulunması Gereken Özellikler

Özel ders alacağınız öğretmen her şeyden önce bunun ticaret değil eğitim olduğunu bilmelidir. Bu nedenle ücret konusunda anlaşmadan hiçbir öğretmenden ders almayı kabul etmemelisiniz. Önce ücret konusunda anlaşmalı sizi zorlamayacak bir durum olduğundan emin olmalısınız. Tercih edeceğiniz öğretmen donanımlı ve tecrübeli bir öğretmen olmalıdır. Aksi halde başarı sağlaması biraz zor olabilir. Sizin hatalarını fark edip açığınızı kapatabilecek profesyonelliğe sahip bir öğretmen tercih etmeniz önemlidir. Bunun yanında özel öğretmenden ders almadan önce daha önce ders verdiği öğrencilerle iletişime geçmelisiniz. Özel ders alacağınız öğretmeni tercih ederken sizin gibi birkaç öğrenci yetiştirdiğinden emin olmalısınız. Bu şekilde çok daha içinize sinen, kaliteli bir eğitim alırsınız.

Preply bloğundan ilginç yazılardan seçmeler: İNGİLİZCEDE HEDİYE NASIL VERİLİR VE ALINIR?

M.Fevzi Çelik

M.Fevzi Çelik

Seo geek by day, blutbad by night.

Bir yorum yap


520+ Abone Arasına Katıl !