instagramdan para kazanma

Instagram Takipçi Artırma Alternatif Çözüm Yolları

Günümüzde sosyal mecraların etkileşim hızı gün geçtikçe artıyor. Yenilenen teknolojiyle birlikte gelecekte hangi sosyal mecraların kullanım oranının artacağı merak konusu. Günlük paylaşımlarda kişisel ve firma bazlı düşünüldüğünde Instagram’ın önemi arttı. Story özelliğiyle insanların günlük rutin hayatında göz gezdirmeden çıkamayacağı bir hal alırken instagram takipçi artırma sayısıyla orantılı etkileşim ve görüntüleme oranı profillerin önemini artırdı. Firmaların veya kişilerin dikkat etmesi gereken temel anlamda takipçi artışını ve beğeni oranını etkileyeceğini düşündüğümüz bu listeyi sizinle paylaşıyoruz;

  • Instagram Takipçi Artırma Derken Amacınızın Dışına Çıkmayın!

Bilindiği üzere hashtag; Türkçe karşılığı “Anahtar Kelime” olarak  ‘’#Anahtarkelime’’ kullanılmaktadır. Burada paylaşılan içeriğinizin paylaşan kişi tarafından ne ifade ettiğini belirttiği birden fazla söz dizimi olarak kullanılabilen kelimelerden oluşmaktadır.

Doğru bilinen yanlışlardan birisi de onlarca anahtar kelimeyi amacı doğrultusu dışında özellikle kullanarak takipçi sayısını artırma eğilimidir. Bu hata sizin içeriğinizi beğenisini artırsa dahil hedef kitle kavramını geniş düşündüğünüzde değer olgusu çerçevesinde size bir şey katmayacaktır. Bunun yerine, içeriğinizi doğru anahtar kelimeyle açıklayıcı bir ifadeyle sıralamanız hashtag kavramını doğru kullandığınızın göstergesi niteliğindedir. Bu adet sayısı size bağlı olmakla birlikte dolu dolu yazmak yerine niteleyici az şeyin çok şey ifade edebileceği düşüncesiyle iletişiminizi kurgulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Instagram Önerilenler Nasıl Kaldırılır?

Hedef kitle kavramı bağlamında sizleri takip etmek isteyen kişilerin lokasyon,yaş,cinsiyet demografik özellikleri bakımından da önemi düşünüldüğünde anahtar kelimelerinizin dil tercihi size bağlı kalacaktır.

Örnekte yer alan kullanım şeklinde 20’den fazla anahtar kelime kullanımı yerine daha niteleyici kelimeleri seçerek gereksiz kelimeleri elemeniz sizin yararınıza olacaktır.

  • Takipçilerle Etkileşime Geçebilecek İçerikler Üretin!

Takipçilerinizi harekete geçirebilecek içeriklerle güncel kalın. Pasif bir hesabın yüzlerce takipçisi olması sosyal anlamda bir şey ifade etmez. Bu nedenle organik instagram takipçi artırma işlemi yapmanız önemlidir.

Güncellenen özellikleri takip ederek yeni keşiflerde bulunun. Strateji seçimi gerektirir. Doğru seçim de doğru analizlerle yapılır. Gözlemleyerek bu deneyimi yaşamaya çalışın. Takipçilerinizin demografik özellikleri, hobileri, yaş aralığı vs göz önünde bulundurarak onların sizi takipte kalmasını sağlayan içerikler üretin. Unutmayın takipçilerinizin bağlantıları sizi takip edebilir. Bu yüzden önerilenler arasında yer almanız içinde onların ağında aktif olabilecek paylaşımlarda bulunmanız sizin yararınıza olacaktır.

  • İçerik Kalitesini Üst Düzeyde Tutun!
İlginizi Çekebilir  Facebook Sayfası Yönetimi ve İletişim Stratejileri

Ürettiğiniz içeriklerin fotoğraf,video,gif vb. formatlarının ve üretim kalitesinin üst düzey olması takipçileriniz açısından önemlidir. Kolaj fotoğraflar oluşturmanız, fotoğraflarınızdaki efektler, yeni güncel özellikleri kullanmanız da etkileşiminizi artırmanız açısından yararlı olacaktır. İçeriklerin gün aşırı paylaşımı sıkıcı olabilir. Bunun yerine hikaye özelliği gelen bu mecra için paylaşımlarınız fazlaysa bunu değerlendirebilirsiniz. Beğendiğiniz içeriklerinizi de etkileşimlerinizi artırmak için diğer mecralarda paylaşmayı unutmayınız.

  • Takipçi Sayısı ve Beğenilerinizi Artırabilecek Alternatif Bir Yöntem İse;

Gramblr ile mobil tarayıcı dışında, bilgisayardan intagram hesabınıza bağlanarak bu işlemlere yardımcı olan fonksiyonları yönetebilirsiniz.

Giriş yaptığımız profilden şimdi yükle sekmesi yardımıyla resmimizi yüklüyoruz. Bu aşamadan sonra çağrılan resim boyutlandırılıp önizleme işlemi gerçekleştirilir.

instagram takipçi artırma

Daha sonrasında yüklenen resimle detay kısmındaki anahtar kelimeler yazılarak ister şimdi, isterseniz başka bir zaman dilimi ayarlanarak gönder butonu yardımıyla aktif edilir. Bu programla işlemler biraz daha kolay hale gelmiş oluyor.

İlginizi Çekebilir  Sosyal Medya Görsel Boyutları - Facebook, Twitter, Instagram, Youtube 2017

Zamanlama ve geçmiş sekmelerinden paylaştığınız eski gönderilere bakabilirsiniz.

Takipçi kazan sekmesine baktığımız zaman, takip edilmesini istediğiniz profilinizin hangi anahtar kelimelerle bulunmasını istiyorsanız onu hashtag yazan kısma yazmanız gerekiyor.

Sektör ve kişisel tercihlere bağlı olarak hazırlayacağınız anahtar kelimeleri yazdıktan sonra etkileşimlerinizi artırmak için bu özellikten faydalanabilirsiniz.

Üstte yer alan puanlamaları artırmak için ise puan kazan bölümünden;

Fotoğrafları like ederek birden fazla işlemden sonra her bir beğeni için puanlarınızı +5 point alarak yükseltebilirsiniz.

Puan kazan kısmında yer alan beğeniler ekle kısmından da istediğiniz içeriğinizin url kısmını adres göstererek puanınız doğrultusunda harcama yaparak beğeniler sağlayabilirsiniz.

Veya satın alma işleminden ücret karşılığında hızlıca puan elde etmeniz de mümkündür.

Instagram takipçi artırma yazımızın sonuna geldiniz. Diğer yazılarımızda görüşmek üzere.

 

Uğur Kısabacak

Uğur Kısabacak

İletişim fakültesinin reklamcılık bölümü mezunu, görsel düşünebilen, potansiyelimin farkında, iletişim kapasitesi yüksek, az ile çok şeyin anlatılabileceğini bilen; ama çok şey bilmediğimi itiraf edebilecek kadar dürüst, bilgiye aç, en iyisini arayan, kaliteyi benimsemiş bir iletişim tasarımcısıyım.

Bir yorum yap


Hakkında

Dijital Pazarlama Trendleri, Yeni Teknolojilerle ilgili haberler ve birtakım bullshit.

520+ Abone Arasına Katıl !