litecoin alma

Litecoin Nasıl Alınır ?

Litecoin bu aralar en popüler kripto paralardan biri. Bu yazımı yazmamdaki en büyük amaç, bundan sonra yazacağım yazıların birçoğunda bu yazımdan faydalanacak olmam. Çünkü Türk borsalarında olmayan birçok coin yabancı borsalarda yer alıyor ve o altcoinleri satın almak için Litecoin ihtiyacımız var. Bu yazımda Litecoin nasıl alınır hızlıca değineceğim.

Litecoin Nereden Alınır ?

Litecoin şuan iki güvenilir Türk borsasında mevcut : koinim ve koineks. Koineks’de kimlik onayı çok kolay, Nüfus cüzdanının taranmış halini gönderince hızlıca hesap onayı alabiliyorsunuz. Bu yüzden günlerce kimlik onayı beklemektense Koineks’e üye olarak hızlıca onay alabilirsiniz.

Koineks’e üye olup hesabı doğruladıktan sonra TL Yatırma Çekme sekmesinden Tl yatırma emri veriyoruz. Koineks şuan ING bank ile çalışıyor, ING bankı seçip alt kısma yatıracağımız tutarı yazıp TL yatır butonuna basınca bize bir işlem kodu veriyor. Sonra bu kodu Koineks’in IBAN hesabına eft yaparken açıklama bölümüne yazdığımızda 1 saat ile 2 saat arasında para yatırma işlemimiz onaylanıyor.

İlginizi Çekebilir  Humaniq Coin ( HMG ) Nedir ? Humaniq Coin Nasıl Alınır ? Humaniq Nereden Alınır ?

Yabancı borsalarda ise Bitfinex , Bittrex , Poloniex ve Binance en büyük borsalar. Binance üzerinden litecoin almak için tıklayın

Litecoin Nasıl Alınır ?

Paramız TL olarak hesabımıza yattı ve onaylandı sıra Litecoin satın almada. Litecoin  alırken Koineks’de market sekmesinden Litecoin’i seçiyoruz. Litecoin sekmesine geçtiğimiz zaman 2 bölüm açılacak : Satış Emirleri ve Alış Emirleri . Satış emirleri o anda elindeki Litecoin’i satmak isteyen sizin gibi kullanıcıların satış fiyatları. Eğer beklemek istemiyorsanız en üstte yazan satış fiyatını kullanarak satın almalısınız. Litecoin Satış Emirleri bölümünde en üstte yazan Litecoin satış emrinin fiyatına bakıyoruz. Bu yazıyı yazarken 1183 TL’den satış mevcut.

litecoin nasıl alınır

Görselde birim bölümüne Litecoin’in anlık değerini yazıyoruz sonra sağ alttaki + butonuna bastığımızda, hesabımızdaki TL biriminden parayı 1183 TL Litecoin karşılığını hesaplayarak miktar kısmına otomatik yazıyor. Sonra hemen Litecoin Al butonuna bastığımızda Litecoin satın almış oluyoruz. Bazen yoğunluk olduğu zaman en üstteki satış rakamının olduğu Litecoin miktarı siz emir girene kadar eriyebiliyor, bu durumda açık emirde kalabilir. Açık emir de alt kısımda oluyor. Onu iptal edip işlemleri tekrar yaptığınızda kısa bir sürede Litecoin alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Aventus Coin (AVT) Nedir ? Aventus Nasıl Alınır ? Aventus Nereden Alınır ?

Litecoin satın alma konusunda desteğe ihtiyacınız olursa yorum bölümünden sorularınızı sorabilirsiniz.

Bu yazımda Eidoo Coin Nasıl Alınır konusuna değindim göz atmanızda fayda var.

litecoin nasıl alınır litecoin al litecoin satın al litecoin alma kredi kartı ile litecoin satın alma bankadan litecoin al litecoin nedir litecoin nasıl satın alınır litecoin nereden alınır koineks litecoin koineks litecoin yorumları

M.Fevzi Çelik

M.Fevzi Çelik

Seo geek by day, blutbad by night.

Bir yorum yap


Hakkında

Dijital Pazarlama Trendleri, Yeni Teknolojilerle ilgili haberler ve birtakım bullshit.

520+ Abone Arasına Katıl !