Size Yardımcı Olacak Platformlar

İnternet ve cep telefonlarının bir araya gelmesiyle birlikte ihtiyaçlara yanıt veren mobil uygulama servislerinin kullanılması için çeşitli yazılımların geliştirilmesi gerekiyor. Borsadan sağlık sektörüne, ticaretten bankacılığa kadar günlük hayatı kolaylaştıran ve tek bir komutla hızlı bir şekilde isteklere yanıt veren mobil yazılımların üretilmesi için özel platformlar ve şirketler kuruldu.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte de bu alanda özel bir rekabet ortamının oluştuğunu söylemek mümkün. Firmalar da en hızlı mobil uygulama sonucu elde edebilmek için bu şirketlerle çalışıyor. Zamandan ve kaynaktan tasarruf sağlayan ve bunun sonucunda çok kaliteli hizmetler sağlayan şirketler, artık adını duyurmaya başladı. Çünkü hemen hemen bütün önemli markaların mobil uygulama çalışmaları başladı. Örneğin Appery.io isimli uygulama, bulut tabanlı olarak çalışan ve Visual Mobile tarafından 2013 senesinde kurulan bir mobil platformudur. Bu yazılım içerisinde yaklaşık 300 binden fazla geliştirici bulunuyor.

IOS, Android ve Windows işletim sistemlerinde kullanılabilen bu uygulama, responsive ve mobil uygulamaların geliştirilmesini sağlıyor. Bulut tabanlı olması nedeniyle de geniş bir hafıza ve hareket kabiliyetine sahip. Sektörde yer alan diğer bir mobil uygulaması geliştirici ise Bizzness Apss isimli marka. Bu sistem, işletmelere özel olarak uygulamalar hazırlıyor. Örneğin yemek siparişi, alışveriş, medya içerikleri gibi isteklere özel olarak programlar hazırlıyor. 2010 senesinde bu sektörde yer alan platform, uygulamaların tasarım olarak da geliştirilmesini sağlıyor.

Bilgisayarların ve mobil servislerin komutları yerine getirmesi için özel olarak hazırlan programlara yazılım denir. Yazılımlar, kullanım amaçlarına ve türlerine göre ikiye ayrılır. Bunlar sistem yazılımları ve donanım yazılımlarıdır. Temel olarak bilgisayarların çalıştırılmasını sağlayan ve donanımların koordineli olarak haberleşmesine yardımcı olan sistemler, sistem yazılımları olarak kabul edilir. Bu programlar arasında en önemli parça ise BIOS’dur.

Ana kart üzerinde bir çipte yer alan bu program, bilgisayarların ana kumandası konumundadır. Bir bilgisayarda kullanılmadan önce bir dizi kontrolden geçer. RAM’le birlikte uyumlu çalışmak durumundadır. Yapılan yazılım çalışmaları aynı zamanda işletim sistemine uygun olarak da üretilir. Bilgisayarlarda yer alan işletimleri, makinenin beyni konumundadır.

İlginizi Çekebilir  Ledgelsin.com | Şerit led - Şerit led trafosu ve Led projektör
M.Fevzi Çelik

M.Fevzi Çelik

Seo geek by day, blutbad by night.

Bir yorum yap


520+ Abone Arasına Katıl !