wordpress öne çıkan görsel

WordPress Öne Çıkan Görsel Hatası ( Çözüldü )

WordPress siteniz var,  blog girişi yapacaksınız, özene bezene bir görsel seçtiniz ve öne çıkan görsel olarak belirlediniz. Yazıyı hazırladınız, görseli ayarladınız, postaladınız gitti. Ama bir sorun var ! Sitenizin anasayfasında wordpress öne çıkan görsel görünmüyor ve kırık linklerde olduğu gibi bir görüntü mü çıkıyor ? Tamam sakin olun, doğru yerdesiniz. Çünkü aynı sorunu ben de yaşadım.

WordPress Öne Çıkan Görsel Sorununun kaynağını uzun araştırmalardan sonra bulduk, kaynak Jetpack !

Jetpack adlı eklentiyi wordpress sitelere sağladığı kolaylıklardan dolayı her sitemde kullanırım.  Binlerce faydalı tarafı var, bunlardan biri de eklentinin içerisindeki ayrı bir eklenti : Photon. Photon yanlış anlamadıysam eğer görselleri kendi önbelleğine kaydediyor yani bir nevi görsel cache tutuyor ve hem veritabanı şişmiyor hem de sitenin hızlı açılmasını sağlıyor.

Ancak bir yerde ya bir eklenti ya bir kod ile çakışma yaşıyor olacak ki, Photon’u etkinleştirince anasayfadaki öne çıkan görsellerimiz uçuyordu. Türkçe içerikli kaynaklarda bunun çözümünü bulamadım ama yabancı bir blogda çözüme denk geldim. Photon’u etkisizleştirince sistem kendine geldi ve resimler düzeldi.

İlginizi Çekebilir  Wordpress Metin Editörü Eklentisi : TinyMCE Advanced . Gelişmiş Metin Editörü

Bir wordpress öne çıkan görsel  sorununu da bu şekilde çözmüş olduk.  Wordpress ile ilgili farklı konulardaki sorunlarınızı yorum olarak belirtebilir veya iletişim bölümünden mail atarak gönderebilirsiniz.

M.Fevzi Çelik

M.Fevzi Çelik

Seo geek by day, blutbad by night.

Bir yorum yap


Hakkında

Dijital Pazarlama Trendleri, Yeni Teknolojilerle ilgili haberler ve birtakım bullshit.

520+ Abone Arasına Katıl !